• 0538 605 20 99
  • 0216 475 74 19

Joomla 3.9 YayınlandıBugün Joomla Projesi için iyi bir gün çünkü bugün 3.x serisindeki onuncu sürüm olan Joomla 3.9 - The Privacy Tool Suite ( gizlilik aracı paketi ) yayınlandı.
Umarız artık daha rahat bir şekilde otursunuz çünkü bu yeni sürüm Joomla CMS için 250 den fazla iyileştirme içeriyor. Site uyumluluğunu daha hızlı ve daha basit hale getirecek bir tam gizlilik aracı paketi ile her şey çok daha kolay!

Joomla 3.9 daki yeni özelliklerden bazıları
Joomla Gizlilik Aracı Paketi

Kullanıcı Onayları - Veri gizliliği gereksinimlerini hafif bir şekilde işleyin.
Kullanıcıların gizlilik politikasına ve / veya şartlar ve koşullarına rıza göstermesi mi gerekiyor? Joomla 3.9 ile hepsi otomatik olarak ele alınır. Herhangi bir kişisel veri toplanmadan önce ana formlarınızı onay istemek için basit ve kolay bir şekilde ayarlayın.
Ayrıca zamana bağlı bir gizlilik izni süresinin dolmasını da ayarlayabilirsiniz. Sistem onayınızı yenilemek için kullanıcılarınızla iletişim kurmanız gerekip gerekmediğini size bildirecektir.
Kullanıcı onayı izleyin site politikası değişikliklerini yönetin ve çok daha fazlası hepsini gösterge tablonuza bir bakışta görün.

Kullanıcı bilgisi istekleri? Basit
Kullanıcılarınızdan bilgi erişimi veya kaldırma isteklerini sorunsuz bir şekilde takip edin ve yönetin. Bir istek yapıldığında sadece giriş yapın verilerini verin ve / veya kaldırın.
Kullanıcı veri kaldırma istekleri otomatik olarak işlenir tüm kişisel veriler bir parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan anonimleştirilir.
Bir daha asla bir isteği unutmayın. Sadece hatırlatması için Joomla 3.9 u ayarlayın.

Uzantı Yetenekleri - Kullanıcılarınızı gizlilik söz konusu olduğunda resme yerleştirin.
Uzantı geliştirici - Uzantılarınızın hangi verileri topladığını netleştirerek potansiyel kullanıcılarınıza yardım eli uzatın. Uzantılarınızda gizlilik göz önünde bulundurulması gereken işlevleri bildirmek istediğinizde yeni Eklenti Etkinliğini ( on Privacy Collect Admin Capabilities ) kullanın.
Bu basit eylemle kullanıcılarınız uzantınızın açık bir şekilde anlaşılmasını ve kendi gizlilik politikası veya hizmet şartları gibi kendi dokümanlarını değiştirmeleri gerekip gerekmediğini öğrenirler.

Kullanıcı İşlemleri Günlüğü - Kimin ne zaman ne yaptığını görün.
Sitenizde hangi idari işlemlerin gerçekleştirildiğini bilmek ister misiniz? Joomla 3.9 sayesinde Süper Kullanıcılar hangi kullanıcının ne zaman ve ne zaman yaptığını kolayca görebilir. Ve ayrıca desteklenen uzantıları ile çalışır! Eylem günlüğünü gözden geçirin dışa aktarın ve girişleri temizleyin. Kontrol panelinize eklenebilecek en son eylemler modülü sayesinde bir numarayı asla kaçırmazsınız.
Daha fazlasına mı ihtiyaç var? Ardından yeni günlük döndürme eklentisini etkinleştirin - bu günlük dosyalarınızı döndürmenize ve silmenize olanak tanır.

Joomla 3.9 Gizlilikten daha fazlası
İçerik yönetimi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirildi - küçük özellikle büyük bir fark yaratıyor.
Arka taraftaki makalelerinize notlar ekleyin ve bunları filtreleyin.
Arka uçta yeni bir arama özelliği: Belirli bir makale içeriğinin aranması.
Makalenize kimlik numarası ile bir modül yükleyin.
İki yeni seçenek ile özel alanlar için daha fazla esneklik.
Tekrarlanabilir bir özel alan şu anda hazır.
İhtiyaçlarınıza uygun alternatif düzenler oluşturun.

En son ön değişiklikler
Newsflash modülünüzdeki tanıtım veya tam resmi görüntüleyin.
En son makaleler modülünüzde yalnızca belirli bir yazara ait makaleleri ve daha fazla seçeneği gösterin!

Çok dilli siteler için yeni özellikler
İlişkileri düzenlemek için yeni bir araç çubuğu düğmesi.
Mevcut ilişkilendirmeleri yayma.
Etiketlerinizi dil başına göster.

Web sitelerinizde Google Görünmez reCAPTCHA yı kullanın.
Argon2id şifre artık destekleniyor.

Bu sürüm hakkında daha fazla bilgi edinmek ve Joomla! ya göz atmak için Joomla 3.9 sitesini ziyaret edin. Yeni özelliklerin nasıl kullanılacağını öğrenmek için Joomla 3.9 dokümanlarını inceleyin.

Web sitenizi Joomla 3.9 a güncellemek sadece bir tıklama ile mümkün.
Ancak yeni sürüme geçmeden önce tüm üçüncü taraf uzantılarını güncellediğinizden ve sitenizin tam yedeğini aldığınızdan ( ve ardından yedeklemenizi test ettiğinizden ) emin olun.
En yeni PHP iyileştirmelerinden en iyi şekilde yararlanmak için PHP 7.1.x sürümüne geçmenizi öneririz. Diğer sistem gereksinimleri ve önerileri teknik gereksinimler sayfasında bulunabilir.

Joomla 3.9 genel sürümü ( İngilizce ) indirmek için tıklayınız.
Joomla 3.9 a yükseltme paketini ( İngilizce ) indirmek için tıklayınız.
Joomla 3.9 Türkçe dil paketini indirmek için tıklayınız.
Joomla 3.9 sistem gereksinimlerini öğrenmek için tıklayınız.