Joomla 2.5 den Joomla 3.6.5 e Sürüm Yükseltme  Joomla 3.0.1 Stable Update paketinin yayınlanması ile birlikte Joomla 2.5 den Joomla 3.0.1 e sürüm yükseltme işleminin de önü açılmış oldu. Şeklinde başlayan 10 Ekim 2012 tarihli makalemizi değişen şartlar nedeni ile 6 Ocak 2017 tarihinde yenilemeye karar verdik.

  Aradan geçen 4 yılı aşkın süre içinde yazdıklarımızı, üstelik resimli açıklamalar ile adım adım anlatıtklarımızı yok sayarak bize çeşitli suçlamalar ve çirkin ithamlarda bulunan sevgili joomla kullanıcılarına ithafen konu ile ilgili açıklamamızı çok kısa tutacağız.

  Jooma 2.5 den joomla 3.6.5 e sürüm yükseltme işlemine başlamak için joomla 2.5 yönetim paneline girin. Burada bileşenler - joomla güncelleme bileşenini tıklayın. Seçenekler bölümünde kısa vade destek seçeneğini seçip kaydedin. Güncelleme bileşeni size yeni bir joomla sürümü bulunduğu mesajını görüntüleyecektir. Dilerseniz Güncelle butonuna tıklayarak işlemi başlatabilirsiniz. İşlemi başlatıp başlatmamak tamamen size kalmış bir konu.

  Unutmayın gerçekleşecek işlemler için tüm sorumluluk size ait olacaktır.. Biz sadece işlemin nasıl başlatılabileceğini ifade etmeye çalıştık. Ortaya çıkabilecek olası sorunlar için artık sadece kendinizi suçlayıp itham edebilirsiniz.

  Joomla 2.5 den joomla 3.6.5 sürüm yükseltmek işte bu kadar basit.

  Kolay gelsin.